תזונה לסוכרת – מזונות שמורידים ומזרזים התפתחות סוכרת

תזונה לסוכרת – תוספים מיוחדים.

  1. פיטוכימיקלים הנמצאים בצבעי היקרות והפירות ומסייעים במניעת מחלות.
  2. קפה – מחקרים מראים, כי שתיית 3-4 כוסות קפה ביום, מורידה את הסיכון לחלות בסוכרת. עם זאת, לחולי סוכרת גלויה מומלץ לא לשתות הרבה קפה.
  3. תה לסוגיו – ירוק ושחור – בעלי השפעה חיובית על חולי סוכרת וטרום סוכרת.
  4. קינמון – לפי מחקרים תורם לירידה ברמות הסוכר והאינסולין בדם. מדובר בשתי כפיות ביום בתבשילים כמו מבשר ודגים, בדייסות, יוגורט וכדומה.
  5. מגנזיום. בין היתר אחראי להפקת אנרגיה מהשריר, כולל שריר הלב. מחסור בו שכיח בסוכרת. תסמינים נפוצים של מחסור כוללים התכווצויות שרירים, רעד בעפעפיים, עייפות, אוסטיאופורוזיס ועוד. העלאת צריכת מגנזיום מורידה את הסיכון לפתח סוכרת ב-48%. לעומת זאת, צריכה נמוכה של מגנזיום מעלה את הסיכון לסוכרת. נמצא בירקות בעלי עלים ירוקים, כמו חסה, תרד, ברוקולי, באגוזים, לחם מחיטה מלאה, קטניות, פירות יבשים, ובמים “קשים” מהברז. תוסף תזונה רק בייעוץ אישי עם הדיאטנית.
  6. כרום – לפי מחקרים הנו בעל השפעה חיובית על הרגישות לאינסולין. עם זאת השפעתו המלאה עדיין לא ברורה ונחיצותו לא מוכחת דיה. להיזהר משום שעודף כרום עלול להזיק..

מזונות המזיקים ומזרזים התפתחות סוכרת וטרום-סוכרת.

  1. סוכר מכל הסוגים והצבעים ובכל הצורות והתחפושות, כולל סוכר “טבעי”, סוכר חום, סוכר פירות (פרוקטוזה), גלוקוזה, סירופ תירס, אגאבה, מאלט, דבש וכדומה. זה כולל כל המשקאות המכילים סוכר, החל במיצים טבעיים וכלה במשקאות קלים, בירה שחורה, קפה ותה שהומתקו בסוכר, וכן כל המאכלים המכילים סוכר – מפירות ועד עוגות, גלידות וממתקים, רוב סוגי דגני הבוקר וחטיפים.
  2. משקאות אלכוהוליים בכמות גדולה משני משקאות ליום לגבר, ויותר ממשקה אחד 3 פעמים בשבוע לאישה. אם כבר שותים אז לבחור ביין, בירה לבנה, מעט ויסקי או וודקה, ולא בליקרים ומרגריטות.
  3. מזון עשיר בשומנים רוויים – בשר שמן, נקניקים ונקניקיות, רטבים שמנים, חמאה, שמנת, קצפת, צ’יפס, בורקס וכו’, וגם חטיפים בעלי תכולת שומן גבוהה.
  4. עמילנים בעלי מדד גליקמי גבוה – תפוחי אדמה, כל סוגי אורז לבן, פרט לבסמטי, אטריות ופתיתים מקמח לבן, קורן פלייקס, עוגות, עוגיות וכו’.

 

אם גם אתם רוצים לדעת על דיאטה לסוכרתיים ,לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז בטלפון  0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר