איך לעזור לילדים לאהוב ירקות

אתם שואלים את עצמכם איך לעזור לילדים לאהוב ירקות?

 

להלן כמה טיפים – כך תעודדו את הילדים לאהוב ולאכול ירקות.

גם הילדים שלכם לא אוהבים ירקות? אחת השאלות הנפוצות שאני נשאלת היא איך לגרום לילדים לאכול ירקות? יש לי בשבילכם כמה טיפים יעילים שיעזרו גם עם סרבני ירקות עיקשים ויתרמו לדיאטה לילדים לעבור בקלות.

  1. עשו שינוי בתזונה המשפחתית– ההורים הם מודל מאוד חשוב לחיקוי בענייני האוכל. חשוב לשלב ירקות בכל ארוחה ואף בין הארוחות. מניסיוני במשפחות שבהן אכילת ירקות הן דבר שגרתי בד”כ גם הילדים אוכלים ירקות ללא בעיה.
  2. שימו על השולחן מה שהילדים אוהבים – יש ירקות שהם מקבלים? הגישו אותם תמיד על השולחן. לדוגמא יש ילדים שמעדיפים עגבניות שרי על פני חתיכות עגבניה, מלפפונים קטנים על פני פרוסות מלפפון, גזר גמדי על פני גזר גדול וכדומה. בדקו אם יש להם העדפות מיוחדות לדוגמא ירקות טריים, סלט, מוקפץ, אנטיפסטי, מרק – מה שהם אוהבים רצוי להגיש.
  3. אל תעשו עניין – שימו את הירקות על השולחן אבל אל תצרו שיח ועניין סביבם. לא צריך לדבר עליהם, לשכנע, לנדנד או להכריח. זה רק מחמיר את המצב. שימו על השולחן, אכלו גם אתם ותנו לילד להחליט לבד אם הוא אוכל או לא. שוב גם כאן – הדוגמא האישית קריטית.
  4. עשו את זה כיפי – אפשר לחתוך את הירקות בצורות יפות ומושכות לילדים. כמובן כשיש זמן להשקיע 😊
  5. שתפו את הילדים בהכנה – הכינו ביחד עם הילדים את הירקות וגרמו להם להיות יותר מעורבים.
  6. גדלו בעצמכם – אם זה מתאפשר לכם כדאי לגדל כמה ירקות בארוגה או אדנית לדוגמא ירקות ירוקים, גזר, בצל ירוק, עגבניות וכדומה. הילדים לוקחים חלק אקטיבי בגידול שהם מגדלים ביחד עם ההורים ונהנים יותר להתנסות.

בכל מקרה – לא להכריח, לא לריב, לא לקלקל יחסים בשביל ירקות. אם הילדים לא אוכלים ירקות בשום פנים ואופן תנו להם תוסף ויטמינים ומינרלים ולילדים כתחליף.

מתכון לסלט כרוב, גזר ולפת.

פשוט וטעים שאפשר להכין יחד עם הילדים, הילד יכול לקחת את חתיכות הגזר או הכרוב ביד ולאכול. המתכון מהספר שלי דיאטת הלחם: השיטה והמתכונים. יש בה כ-50 מתכונים טעימים, מהירים וקלים להכנה, ובריאים, ללא מרכיבים שמזיקים לבריאות, לכל מקרה – מרקים, סלטים, פשטידות, עוף, דגים, פסטה, כוסמת ופחמימות אחרות, ואפילו קינוחים דלי קלוריות.

סלט לילדים - כך תעזור לילדים לאהוב ירקות

 

 

 

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר דרך האתר.