תמו החגים, תמו התירוצים – עושים שינוי לשיפור המשקל, הבריאות ואיכות החיים!

שנה חדשה הגיעה, וכמו בכל שנה, חלק מאיתנו מחליטים לעשות שינויים בחיים.  מדובר בכל שינוי – לסדר את הבית, לצבוע, לקנות רהיטים חדשים, להתפייס עם החברה שרבתם איתה, לעשות בדיקות דם, למצוא בן/בת זוג או להיפרד מזה הקיים, ללמוד באוניברסיטה או בקורס כלשהו, לשנות מקום עבודה ועוד.  כמו בכל שינוי, גדול כקטן, נדרש להחליט ולנקוט פעולות ממשיות לביצוע, אחרת הכל יישאר בגדר חלום, וחוסר ביצוע יגרום לאכזבה, לירידה בערך העצמי, ולאי שיפור המצב הקיים או אף להחמרתו.

 

במקרה של המשקל, ההופעה והבריאות, מה שנדרש הוא לא עוד דיאטה – בדיאטה יורדים רק לטווח קצר ואחר כך עולים חזרה עם ריבית – אלא שינוי ההתייחסות לכל מה שקשור לאוכל, החל בלדעת מה, כמה ומתי כדאי לאכול, דרך איזה אוכל מכניסים הביתה, וכלה בהתמודדות עם מצבים וקשיים שעולים בתהליך.

הרבה אנשים חושבים שהם יודעים איך לרדת במשקל, מה כדאי לאכול או לא לאכול כדי לרדת במשקל.  למשל, להפסיק לאכול לחם, או למעט בכמויות האוכל עד כדי צום, או להפסיק לאכול בשש בערב.

טעות!

דווקא לחם (מלא או קל) כדאי לאכול בתהליך ירידה במשקל – הוא משביע יחסית למספר הקלוריות, הוא מונע סבל ואף משפר את מצב הרוח, מה שמקל על התהליך.  צום ודיאטות קיצוניות מכניסים את הגוף למצב חירום, מה שגורם להאטה בחילוף החומרים ולהאטה עד כדי עצירה של הירידה במשקל.

בעצם, אם הגעתם למצב של עודף משקל, אולי כדאי לשקול את האפשרות שמה שאתם כבר יודעים ועושים לא עובד, ו/או שאתם זקוקים לחיזוק/תמיכה בתהליך.

ואם כבר החלטתם לעשות את השינוי, כדאי לפנות למקצוענים שבאמת יודעים מה נדרש, ושמה שהם אומרים הוא מבוסס-מדעית.  לא למקומות שבהם מחלקים דיאטות, ומי שמנחה רק עשה דיאטה בעצמו ומחלק עצות, או למי שמבטיח הבטחות בלתי הגיוניות, כמו “קנו את הכדורים/אבקות שלנו ותרדו במשקל בלי דיאטה ובלי פעילות גופנית” או “תרדו 10 קילו במשקל תוך חודש” (שגם אם זה הייה מתקיים, זה לא בריא).

במשך מעל 30 השנים שאני עובדת במקצוע, טיפלתי בהרבה אלפים של אנשים שהגיעו אלי אחרי שהשמינו בעקבות הרבה דיאטות והבטחות סרק.

במקום עוד דיאטה, הטיפול שלי הוא באמצעות שינוי סגנון האכילה, הן בשיגרת היומיום, בביית ומחוצה לו, כולל בעבודה, והן במצבים המאתגרים יותר של אירוח, התארחות, חגים, חופשים, נסיעות וסתם אכילה במסעדה.  שינוי זה כולל גם שינוי בסגנון קניית האוכל, הבישול, הארוחות האישיות והמשפחתיות והאכלת הילדים.

במקרי הצורך אני משתמשת גם באימון (קואצ’ינג) תזונתי.

לא פשוט אבל לגמרי אפשרי, ומה שחשוב הוא, שאם זה מבוצע בצורה חכמה, עם הדרכה חכמה, זה לא כרוך בסבל, וזה עובד.

 

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז בטלפון  0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר