הרצון לרדת במשקל ומה שמפריע בדרך – פיתוים והסביבה.

הקושי הגדול ביותר של אנשים שרוצים לרדת במשקל הוא קושי סביבתי.

מה זה אומר?אכילה רגשית ומה אפשר לעשות

הרי אנחנו רוצים תמיד לשפר את סביבת המחייה שלנו, החל מאוויר נקי יותר (לא תמיד אפשר) דרך מכשירים ביתיים שמשפרים לנו את איכות החיים ומקלים על עבודות הבית, וכלה בניקיון וסדר בסיבת המגורים או בעבודה שלנו (אבק, לכלוך, סדר בדברים וכדומה).

נוכחות המזון לסוגיו בסביבת המחייה שלנו – לא משנה בית או עבודה או מסעדה או אירועים — משפיע מאוד על ה”ניקיון” של הסביבה הזו. זה אומר שככל שנאפשר ליותר פיתויים לא בריאים להגיע לסביבת המחייה שלנו — כלומר נאפשר לה להיות יותר “מזוהמת” — כך היכולת שלנו לשמור על אכילה בריאה תיפגע.

 

השפע שהגענו אליו בפחות מ-50 שנה האחרונות הביא אותנו לריבוי מטורף של פיתויים – אוכל מתוק, שמן, ו/או מלוח קורץ לנו מכל פינה – סופר, פיצוציות, קניונים, טלוויזיה, רשתות חברתיות – אוכל, אוכל, אוכל, 24/7. אוכל משמין, פוגעני ומפתה מאוד. זה לא אופייני רק לאוכל, אלא גם לרדיפה אחרי נשים או גברים, או אחרי חפצים יקרים שלא תמיד באפשרותנו להשיג אותם, אבל המוכרים נותנים לנו דרכים בכל זאת לרכוש את החפץ המפתה – בתשלומים, במבצעים, ולא משנה שאחר כך נצטרך לקחת הלוואות בשביל לחיות. הכל – פיתויים.

 

מה זה אומר?

שלמי שרוצה להשיג מטרה כלשהי, כדאי לנקות את סביבת המחייה שלו מפיתויים, לא משנה איזה. לדוגמה, אם יש לי בחינות בלימודים לוותר על מסיבות ובילויים, אם יש לי נטייה לקנות בלי חשבון לוותר על תשלומים בכרטיס אשראי, וכו’.

 

לגבי הבריאות והמשקל, חשוב להבין שכדאי לטהר את סביבת המחייה שלנו מהפיתויים, כלומר לא להביא הביתה את אותם הפריטים שקשה לנו במיוחד לעמוד בפניהם. לחלקנו זה שוקולד, או חטיפים, או שתייה ממותקת בסוכר, או ממתקים למיניהם, או כבש על האש, וכו’.

 

ככל שפחות מהדברים הללו נביא לסביבת המחייה שלכם, לא חשוב האם זה בית או מגירה בשולחן העבודה שלנו, כך המטרה של תזונה בריאה, ירידה במשקל ושיפור בריאותי יהיו יותר אפשריים ויותר קלים לביצוע.

 

אין זה אומר שאסור לאכול את הדברים האלה מדי פעם. אפשר בהחלט, אבל מחוץ לסביבת המחייה שלנו – במסעדה או בבית קפה או אפילו באירוע, רק לא יהיו מול הפנים שלכם בסביבת המחייה שלכם.

 

אם חפיסות שוקולד או שקיות צ’יפס, לדוגמה, מהוות פיתוי עבורנו ונמצאות בביית, גם אם נהיה גיבורים, לא נוכל לעמוד בפני הפיתויים האלה ולוותר עליהם לאורך זמן. אולי כמה ימים, או כמה שבועות במקרה הטוב, אבל נישבר. כולנו בני אדם ויודעים שקונים את האוכל כדי לאכול אותו ולא כדי להסתכל עליו ולהתאפק. סוף כל פיתוי כזה – בגוף שלנו וברקמת השומן שלנו.

 

לכן המשפט “לא להביא אויבים הביתה” כל כך חסר משמעות. הרי האוכל לא מגיע בכוחות עצמו, אין לו נשמה, הוא בעצם חפץ, ואינו אויב. אנחנו אלה שקונים אותו ומביאים אותו לסביבת המחייה שלנו, אנחנו אלה שמזהמים את סביבתנו, אבל מפילים עליו את האשמה. בואו ניקח על עצמנו את האחריות על סביבת המחייה שלנו ושל הילדים שלנו.

 

אם גם אתם רוצים לשפר את בריאותכם, לרדת במשקל התקשרו לטלפון 052-4266934 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר.