פירות מומלצים לשמירה על אורח חיים בריא.

פירות קפואיםבשנים האחרונות עלתה המודעות לשמירה על אורח חיים בריא באופן משמעותי. אנחנו יכולים לראות את זה בהיבטים שונים, בין אם זה בעובדה שיותר אנשים עוסקים בספורט ובפעילות גופנית, בין אם זה בעובדה שאנשים רבים הפסיקו לעשן, הרבה מאוד אנשים הפסיקו לצרוך אוכל לא בריא ומנגד עברו לצרוך תזונה בריאה ונכונה לגוף. 

כשאנחנו חושבים על תזונה ואורח חיים בריא, באופן טבעי הדברים שעולים לנו בראש, זו תזונה ללא שומן, תזונה ללא סוכרים, תזונה טבעית ולא תעשייתית, וכן, כמובן צריכה מוגברת של פירות וירקות על חשבון פריטים אחרים. 

פירות נחשבים למוצר מאוד בריא וחיוני לתזונה שלנו, מאחר והם כוללים ויטמינים, מינראליים, ומרכיבים אחרים שהם חיוניים לגוף שלנו, וכן הם לא כוללים צבעי מאכל, חומרים משמרים, תוספות סוכר או דברים אחרים שיכולים לפגוע בבריאות שלנו. אנחנו יכולים לצרוך את הפירות בצורות שונות, בין אם זה בצורה רגילה, בין אם זה בסלט פירות, מיצים ושייקים. 

אילו פירות נחשבים בריאים וחיוניים עבורנו?

אנחנו יכולים למצוא רשימה ארוכה של פירות אשר נחשבים בריאים וחיוניים לגוף שלנו. בין היתר נמצא ברשימה פירות כגון:

בננה – זאת בזכות העובדה שהיא מכילה מגנזיום, ויטמינים, אשלגן, סיבים תזונתיים, ומקורות אנרגיה נוספים. 

מנגו – מכיל ויטמין C, סיבי תזונתיים, חומרים נוגדי חמצון, ועוזר לנו בהתמודדות עם מחלות לב וכלי דם. 

תפוח עץ – נחשב לאחד הפירות הכי בריאים שיש, הוא מספק לנו ויטמין C, סיבים תזונתיים, חומרים שמגנים עלינו מפני דלקות. מדובר בפרי שנהוג לאכול אותו כשאנחנו חולים, מאחר ויש לו יכולות לרפא. 

תות שדה – מצד אחד הוא דל מאוד בקלוריות, מצד שני הוא עתיר בחומצת פולית, אשלגן, ויטמין C, סיבים תזונתיים, ויטמין B, ועוד שורה ארוכה מאוד של מרכיבים חיוניים לגוף שלנו. 

אגס – פרי עשיר בסוכר בריא, אשלגן, בטא קרוטן וכן הוא מאוד מומלץ עבור אנשים שמתמודדים עם עודף משקל, אלרגיות, אי ספיקת כליות ועוד. 

תפוז – מדובר גם בפצצת אנרגיה וגם בפרי הדר שיש לו הרבה מאוד ויטמין C. לכן גם מומלץ מאוד לאכול ולשתות אותו (יחד עם זאת צריך לציין שהוא מכיל כמויות סוכר גדולות באופן יחסי). מלבד תפוז, אזי שאנחנו יכולים למצוא פירות הדרים נוספים שנחשבים מומלצים למשל, אשכולית ואשכולית אדומה אשר מכילה ויטמין A, אשלגן, סידן, וחומרים שמפחיתים דלקות. 

מה לגבי פירות קפואים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, פירות קפואים יכולים לשרת אותנו לא פחות מפירות טריים ובמובנים רבים הרבה יותר. פרי טרי נחשב מאוד בריא, אך יש לו בעיה מובנית, אחרי מספר ימים הטריות שלו נעלמת ולכן הוא חדל להיות בריא. להיפך, הריקבון יכול להזיק לנו. פירות קפואים זה לא כך. 

במקרה ואנחנו רוצים ליהנות מתזונה בריאה, הרי שבאמצעות פירות קפואים יש לנו אפשרות ליהנות מהמרכיבים של הפירות למשך תקופת זמן ארוכה. אנחנו יכולים לרכוש פירות קפואים, לאחסן אותם במקפיא, ובכל עת שנרצה נוכל להשתמש בהם, בין אם זה לשייק, ארטיק, מיץ, או כל דבר אחר. 

אחד היתרונות של פירות קפואים הוא, יש לנו אפשרות לא רק להשתמש בהם במשך תקופה ארוכה אלא אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של פירות שלא תמיד נמצאים בכל רשת שיווק או אצל כל ירקן. מדובר על פירות ייחודים שמציעים לנו מרכיבים חיוניים ויכולים לעזור לנו לשמור על תזונה ואורח חיים בריא. לכן יהיה נכון מצידנו לקנות פירות קפואים ולהיעזר בהם.