לא תאמינו כמה סוכר יש במאכלי הקיץ שאתם הכי אוהבים

לא תאמינו כמה סוכר יש במאכלי הקיץ שאתם הכי אוהבים.

אבטיח ממש מעלה את הסוכר בדם, באייס קפה יש 10-12 כפיות סוכר וגלידת יוגורט עם תוספות בדרך כלל יותר משמינה מגלידה רגילה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על פינוקי הקיץ שלכם.

 

לעונת הקיץ יש דימוי קליל – הבגדים קצרים יותר, אנחנו רוב הזמן בחפש והאוכל נוטה להיות קר ופחות כבד. אבל הדימוי הזה לא לגמרי מדויק, ואולי אפילו ההיפך הוא הנכון. המזונות שאנחנו נוהגים לאכול בקיץ עשירים בכמויות סוכר וקלוריות, כך שהם מזיקים לבריאות ולקו המותניים. בדקנו כמה סוכר יש בפינוקי הקיץ שאנחנו הכי אוהבים, ואיך אפשר להמשיך ליהנות מהם.

 

שייקים וסמודי’ז

בהמשך לסעיף הקודם, כאשר מוסיפים לפירות (שגם ככה עשירים בסוכר) משקאות חלב שונים ולעיתים אף סוכר, הרי שמדובר במשקה עתיר בסוכר ובקלוריות. כך שלמרות שהסיבים התזונתיים נשמרים בשייק, לא מדובר במשקה דיאטטי וכמויות הסוכר בו אינן בריאות.

מה לעשות? כמו בסעיף הקודם, תמיד עדיף לאכול פרי מאשר לשתות שייק. אם בוחרים בכל זאת שייק – כדאי לבחור בכזה שלא מוסיפים לו סוכר נוסף, ולזכור שמדובר בפינוק מתוק, ממש כמו גלידה.

 

גלידות

בהחלט אפשר לאכול גלידה בקיץ, אבל חשוב לזכור שבמקרה הזה הגודל כן קובע, ויש לעצור בזמן. מומלץ להימנע מקנייה של אריזה גדולה כדי לא לעבור את הגבול, אלא להסתפק באריזה אישית של גלידה. ברגע שיושבים מול אריזה גדולה של גלידה, אולי לוקחים מעט בהתחלה אבל מסיימים עם אריזה ריקה. באריזה כזו יש הרבה מאד שומן, סוכר וקלוריות, וכתוצאה מכך עשויים להוסיף קילוגרמים מיותרים למשקל.

מה לעשות? לאכול, אבל במידה.

 

ארקטיקים

אמנם במקרה הזה מדובר במנה אישית, אולם גם פה יש לשים לב שהגודל כן קובע. כמות הסוכר והשומן גדלים ככל שגדל הארטיק. וכמות הקלוריות הממוצעת בארטיק יכולה לנוע בין 150-100 לארטיק פשוט בגודל רגיל, ליותר מ-300 קלוריות עבור ארטיק גדול ומרובה תוספות.

מה לעשות? כדאי לקנות ארטיק מדי פעם ולא על בסיס יומיומי קבוע. קחו בחשבון שיש לא מעט ארטיקים מסוג דיאט או לייט המכילים בין 40-60 קלוריות ויכולים להוות פתרון למעוניינים לחסוך בקלוריות ובסוכר ועדיין ליהנות מהקיץ.

 

גלידת יוגורט

לגלידה הזו יש דימוי של מאכל דיאטטי ובריא, אבל למעשה מדובר בגלידה לכל דבר ועניין. אמנם יש בה פחות שומן, אך אם מוסיפים כנהוג את כל התוספות – מוסיפים לה הרבה מאוד סוכר, בעיקר כשמדובר על התוספות שמכפילות את הקלוריות, כמו שברי מקופלת, ריבועי חלבה, פצפוצי שוקולד וסירופים בטעמים שונים.

מה לעשות? לאכול במידה ולבחור תוספות פרי ולא שוקולד.

 

ד”ר אולגה רז תבנה לכל אחד תוכנית תזונתית מותאמת אישית, לשיפור הבריאות והמשקל, שתכלול גם את נושא השתייה.

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז בטלפון  0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר