שתיה בקיץ

שתיה נכונה בקיץ – שאלות ותשובות

הקיץ התחיל ואיתו החום, ושוב עולות השאלות למה, כמה ומה צריך לשתות.

ש: למה צריך לשתות?
ת: הגוף שלנו בנוי מכ-60% נוזלים. אנחנו מפרישים נוזלים כל הזמן בנשימה ובזיעה, בשתן כמובן, וגם מעט בצואה. את הנוזלים האלה אנחנו חייבים להשלים, כל יום, אחרת ניכנס למצב של התייבשות.

ש: מה מרגישים כשמתייבשים?
ת: עייפות, תשישות, ישנוניות, יובש בפה, כאבי ראש, מיעוט שתן בצבע כהה, סחרחורות ועוד. התייבשות חריפה עלולה להוביל לעילפון ואפילו למוות.

ש: מה קורה בגוף כשמתייבשים?
ת: נפח הדם יורד. כתוצאה מכך, ריכוז המומסים בדם עולה, והאיברים בגוף נחשפים לריכוזים גבוהים מדי של נתרן, אשלגן, כלוריד ועוד. הדבר הזה עלול לגרום לנזק בריאותי ממשי.

ש: כמה צריך לשתות?
ת: כלל אצבע פשוט – 8-10 כוסות נוזלים ליום לאישה ו-10-12 כוסות נוזלים ליום לגבר. זאת בתנאי סביבה רגילים. במצבים של חום גבוה או פעילות פיזית מאומצת צריכת הנוזלים תהיה גבוהה יותר.

ש: מה כדאי לשתות?
ת: נוזלים ללא סוכר וללא אלכוהול, כולל מים, סודה, תה, חליטות, קפה (להמעיט בכמות החלב), משקאות דייאט, ומרק צח. המתקה רק בממתיקים מלאכותיים, ולמי שחושש מהם, אפשר להשתמש בממתיק הטבעי סטיביה.

ש: ואם לא צמאים?
ת: שותים משום שצריך, לא מחכים לצמא, וזאת משום שאנחנו לא ממש “חזקים” בלחוש צמא ואף נוטים להתבלבל בין צמא לרעב, מה שמוביל לאכילת יתר.

ולסיכום:

בואו נרים כוס שתייה, חמה או קרה, ונהנה מבריאות טובה, מאנרגיות ומתחושה נפלאה של טיפול נכון בגופנו.

 

רעיונות למשקאות מצננים וטעימים

  • לימונענע – הוסיפו למים פלחי לימון, עלי נענע, קרח וממתיק מלאכותי או סטיביה.
  • אייס קפה – לערבל במיקסר חזק קוביות קרח עם כמה כפות אבקת קפה נמס, מים, חלב, ממתיק.

 

ד”ר אולגה רז תבנה לכל אחד תוכנית תזונתית מותאמת אישית, לשיפור הבריאות והמשקל, שתכלול גם את נושא השתייה.

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז בטלפון  0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר