דיאטה ותזונה נכונה בראש השנה

דיאטה ותזונה נכונה לקראת ראש השנהדיאטה ותזונה נכונה בראש השנה

התקופה הזו של השנה היא בהחלט לא תקופה פשוטה מבחינת שמירה על אוכל סביר שנצרך בכמות מופרזת. יציאה משגרה, ריבוי ארוחות דשנות ומפגשים חברתיים מקשים לשמור על תזונה מסודרת ובריאה. עם זאת, בין אם עליתם בחג ובין אם לא אין שום סיבה שהחגים יהרסו לכם את כל השנה. למעשה, אפשר לשמור על המשקל בחגים ואף לרדת, הכל תלוי בשינוי החשיבה שלכם. אני רוצה לתת לכם כמה טיפים לשמור על שגרה בחוסר השגרה ולעשות שינוי בשנה החדשה שהגיעה:

שלב 1 – החלטה:

אני קוראת לזה – להחליף את הדיסקט במוח. החליטו שהשנה אתם עושים שינוי למען עצמכם, אוכלים אחרת, מארגנים את החיים אחרת, לומדים כללי קנייה חדשים – כל זאת כדי לרדת במשקל, לשמור עליו לאורך זמן ולשפר את בריאותכם. לא עוד דיאטות כאסח אופנתיות שמורידות אותכם במשקל ומעלות אתכם בריבית – השנה החדשה זה הזמן המושלם לבחור בצורת אכילה שונה, לכם ולמשפחותיכם – בריאה ומאוזנת לשנים רבות.

 שלב 2 – ביצוע:

 • צמצמו קנייה וצריכה של ממתקים, עוגות, עוגיות, שוקולדים, תוותרו על שתיית משקאות ממותקים ומיצים טבעיים ודאגו שלא יהיו לכם בבית פיתויים שבפניהם אתם לא מסוגלים לעמוד.
  זכרו: אתם קונים אוכל כדי לאכול אותו, נקודה.
  אל תקנו אוכל שהחלטתם לא לאכול אותו, גם בתירוץ הנפוץ – אם אני בדיאטה למה המשפחה שלי צריכה לסבול.
  אתם לא בדיאטה ואתם אלה שמביאים למשפחה שלכם אכילה אחרת, בריאה יותר וכזאת שתמנע מהם לעשות דיאטות בעתיד. זאת לדעתי מטרה מלהיבה.
 • הקפידו לחלק את האוכל על פני היום לארוחות קטנות, מאשר לצרף יחד הרבה אוכל לארוחה אחת גדולה. דוגמה לארוחות, כמובן ארוחות לא סביב שולחן חגיגי אלא ביומיום: כריך מלחם קל עם מעט ממרח לא ממותק (גבינות עד 5%, חומוס, טחינה וכדומה) עם ירקות, סלט עוף/טונה, יוגורט עם קוואקר, ביצה/חביתה עם לחם וסלט וכדומה.
 • הוסיפו שפע ירקות במגוון צבעים וצורות הכנה (מוקפץ, אנטיפסטי, סלט, מרק ועוד).
 • שתו נוזלים לא ממותקים: 8-10 כוסות לאישה, 10-12 כוסות לגבר, כולל מים, תה, קפה, משקאות דייאט וסודה. ניתן להשתמש בהמתקה מלאכותית.
 • כדי לאזן אפילו במקצת את הארוחות, תהיו יותר פעילים, תצאו להליכה, הרי מזג האוויר מצוין, אין תירוצים שלך חום או של גשם, ריצה מי שיכול, רכיבה על אופניים, שחייה, ריקוד וכל דבר שאתם אוהבים.

 

זכרו, שנה חדשה – דברים חדשים: פעילות גופנית, תזונה בריאה, וכל דבר שעושה לכם טוב.

 

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז בטלפון  0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו בטופס באתר