מה עושים עם חטיפים לילדים?

אכילת חטיפים בימינו היא מופרזת בקרב ילדים. אין פלא שכך הדבר הרי טעמם טעים ומפתה, הם זמינים, לא מצריכים הכנה והורים רבים רואים בהם פתרון קל לסיפוק מיידי וזול של דרישות הילדים. אין צורך להימנע מלתת לילדים חטיפים אך מומלץ לרכוש אריזות קטנות-אישיות ובכל פעם אריזה אחת בלבד. עם כל הקושי לעמוד בפיתוי של המחירים המוזלים חשוב להימנע מלרכוש כמות גדולה של אריזות משפחתיות/חסכון ומבצעים. הרי בסופו של דבר ילד יאכל מה שיש. אם האריזה קטנה יאכל קטנה ואם גדולה יאכל גדולה. הילד לא הולך לסופר וקונה עבור עצמו חטיפים, בטח לא בגילאים הצעירים שבהם, ולכן חשוב שההורים ישנו את דרך הפעולה שלהם ובמקום לקנות מלאי חטיפים לחודש לקנות מנות בודדות בעת הצורך. בינינו – גם להורים זה טוב כי גם הם מתפתים פעמים רבות לחטיפים של ילדיהם או לפחות מסיימים את מה שנשאר מהחטיפים שהילדים אוכלים.

למה חטיפים גורמים להשמנה ומזיקים להרזיה?

החטיפים דחוסים בקלוריות ועשירים בשומן ובמקרים רבים גם בסוכר. אנחנו בוחרים לילדים שלנו מוצרים יחסית דלי שומן כמו גבינות של 5-9%, עוף ללא עור ועוד אבל כשמדובר בחטיפים אנחנו פתאום שוכחים שיש בהם 30% שומן.

דוגמאות?

צ’יפסים למיניהם, במבה, ביסלי וכו’ עשירים מאוד בשומן, מלח וקלוריות. בייגלה יחסית דל בשומן ובקלוריות ביחס לשאר החטיפים בקטגוריית החטיפים הנפוצים לצריכה אך עשיר גם הוא במלח במרבית המקרים אך ניתן להשיג גרסאות שמכילות פחות מלח.

איך פותרים את הבעיה?

הפתרון החלקי הוא לעשות הסכם עם הילדים ולאפשר להם לאכול חטיף אחד ביום לדוגמא כשחוזרים מביה”ס או מהגן. אפשר לקנות בעצמנו חטיף אחד קטן או לתת לו כסף לקנות אם הוא ילד יותר גדול. כל זאת בתנאי שהילד מבקש זאת. בכל מקרה שלא יהיה כדאי לצמצם את החטיפים למינימום הנדרש.

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו.