מנפצים את המיתוס הסוכרתי! – חלק 3

מיתוס 1 : אם יש לי סוכרת סמויה או נטייה משפחתית אז בטוח אפתח סוכרת!

האמת : נכון במידה ולא עושים טיפול מניעתי, סוכרת סמויה זה מצב הפיך ובטיפול מתאים של תזונה ,פעילות גופנית וירידה במשקל ניתן למנוע את הופעת הסוכרת או לכל הפחות לדחות אותה לגיל מבוגר מאוד. למי שיש לו נטייה משפחתית זה לא גזרת גורל ואין צורך לתת לתורשה לנצח.

מה עושים : היו נחושים להבין את המחלה ולמנוע אותה, שוב אותם מרכיבי מפתח – תזונה, פעילות גופנית, שינוי במשקל ובגישה לחיים יכולים למנוע.

מיתוס 2 : אני סוכרתי ולכן אסור לי לאכול גזר, סלק ןעגבניות שרי כי הם מתוקים

האמת : לא ממש נכון, ניתן בהחלט לאכול וליהנות מהם למרות שהם מתקתקים יותר מירקות אחרים. הערך התזונתי שלהם גבוה וטוב, הם עשירים בויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. הסיבים מונעים ספיגה מהירה של הפחמימות במערכת העיכול ומורידים את הערך  הגליקמי.

מה עושים : נהנים מכל הירקות כולל הירקות הללו.

מיתוס 3 : כל מוצר ללא סוכר הוא טוב לסוכרתיים

האמת : לא בהכרח, לא כל המוצרים לסוכרתיים טובים להם, יש לא מעט מוצרים ללא סוכר שהערך הקלורי שלהם לא רחוק משל מוצרי המקור ולא תורמים לירידה במשקל של הסוכרתי. גם סוג השומן במזונות האלה לא תמיד מהסוג הרצוי.

מאת דר’ אולגה רז, PhD, תזונאית קלינית, מנחת קבוצות הרזיה, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי איכילוב

ואם גם אתם רוצים ללמוד להכין אוכל בריא, טעים ולא משמין עבורכם ועבור בני משפחותיכם, תרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו קשר דרך האתר