תפוח אדמה – אלא מה?

ד”ר אולגה רז, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת”א
תפוח אדמה הוא אחד המזונות האהובים על אנשים בארץ ובעולם בצורות הכנה שונות ומגוונות.
מה אפשר לעשות עם תפוח אדמה?
תפוח אדמה מבושל/אפוי, צ’יפס, פירה, מרקים, פשטידות, חביתיות ועוד.
ומה יש בו אם אפשר לשאול?
קודם כל כדאי לדעת שתפוח אדמה משתייך למשפחת הפחמימתיים או תחליפי הלחם ולא לקבוצת הירקות. הרכיב העיקרי שלו הוא עמילן ולכן הוא מספק קלוריות. בנוסף, בתפוח אדמה יש גם ויטמין C, ויטמיני B ,מינרלים בדגש על אשלגן וסיבים תזונתיים ביחוד אם אוכלים אותו עם הקליפה.
ואיך משפיע על כל זה הבישול?
בישול משפיע על ההרכב התזונתי של תפוח האדמה וכך למשל הוא מפחית כמות ויטמין C ביותר מ-50%. לכן מומלץ לקצר את משך הבישול להפחתת האיבוד של הערך התזונתי.
כמה קלוריות יש בתפוח אדמה?
מומלץ לא להפריז בכמות. בתפוח אדמה בינוני יש כ-100 קלוריות ולכן הוא שווה ערך לפרוסת לחם בגודל גדול. כמובן שבתוספת מנת שומן כמו חמאה, שמנת או גבינה צהובה ה”מחיר” הקלורי רק עולה. כמו כן, כדאי לדעת שלתפוח אדמה מדד גליקמי גבוה מאוד כלומר הוא משפיע לרעה על רמות הסוכר בדם.

בחזרה לרשימת מתכונים דיאטטים מבית אולגה רז
זה הזמן לנצל את כוחה של הקבוצה בשיתוף עם הידע הרב בשיטת אולגה רז. לרדת במשקל בכיף ולעבור לאורח חיים בריא יותר. מלא/י את הטופס הבא ונחזור אליך לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך.

ואם גם אתם רוצים ללמוד להכין אוכל בריא, טעים ולא משמין עבורכם ועבור בני משפחותיכם, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147וצרו איתנו קשר עכשיו