אוכלים יותר ארוחות – מרזים יותר

אנשים רבים תוהים האם אכן אכילת ארוחות קטנות בחלוקה על פני היממה משפיעה עלינו לטובה. ברור שהשאלה אם יורדים או עולים במשקל זה תלוי בכמות הקלוריות שצורכים ובכמות הקלוריות שמוציאים. עם זאת, ישנה חשיבות רבה ל”איך” אנחנו מחלקים את הקלוריות שאנו אוכלים על פני היממה. ככל שנחלק את המזון לארוחות יותר קטנות כך נזכה להנות ממספר יתרונות :
1. ירידה ברעב ושמירה על תחושת שובע ממושכת.
2. העלאה פחותה של רמות האינסולין וכך מניעת עיכוב של ירידה במשקל.
3. העלאה של רמות הסרוטונין במח וכך שמירה על תחושת רוגע ושובע.
4. הקטנת צבירת רקמת שומן – מאחר וביומיום מרבית האנשים אינם מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית, כאשר אוכלים ארוחה גדולה ועשירה היא לא “מבוזבזת” לפעילות ולכן עודף הקלוריות הרב מנותב ליצירת רקמת שומן. לעומת זאת, ארוחה קטנה “מתבזבזת” במהלך 3-4 שעות עד לארוחה הבאה ויש פחות קלוריות לצבור כשומן.
5. מניעת “חסכון” קלורי – זכרו, אם אינכם אוכלים הרבה מאוד שעות גופכם עובר למסלול של רעב שמתבטא ב”חסכון” ברקמת שומן ובכל קלוריה שנכנסת לגוף. בזמן הזה כדי לייצר גלוקוז זמין לתהליכים הפנימיים אתם בעצם מפרקים גליקוגן שמצוי בכבד ובשרירים וכך מאבדים שריר אך לא מפרקים את השומן.
6. מניעת התנפלות על אוכל – אם לא אוכלים הרבה שעות יוצרים רעב רב ואז כשמגיעים לאוכל מגיעים עם רעב מאוד גדול, שריר יחסית מדולדל , אוכלים יותר וצוברים יותר – לא משתלם בכל צורה שהיא.
לסיכום, חלוקת הארוחות לארוחות קטנות ותכופות עוזרת לרדת במשקל, להרגיש טוב, להוריד רמות טריגליצרידים, כולסטרול, סוכר ואינסולין, מונעת התפרקות שריר וסרקופניה (הקטנת נפח ותפקוד של השריר) ויש גם ניסויים שמדברים על שיפור בלחץ הדם, משפרת את קצב חילוף החומרים ושומרת על כמות השריר בגוף.

מאת דר’ אולגה רז, PhD, תזונאית קלינית, מנחת קבוצות הרזיה, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי איכילוב

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו קשר עכשיו.