המלצות תזונתיות לתינוקות

תזונת התינוק חשובה מאוד להתפתחות וגדילה תקינה. את האנרגיה שלו מקבל התינוק מאבות המזון – פחמימות, שומנים וחלבונים. במהלך תהליך הגדילה מוח התינוק שמהווה כעשרה אחוז ממשקל גופו מנצל כמחצית מהאנרגיה שנצרכת.
רכיבים תזונתיים חשובים בתזונת התינוק :
1. שומן – כ-50% מהקלוריות צריכות להיות ממקור של שומן. פרט לכך שהוא מקור עשיר לאנרגיה הוא חיוני לבניית מעטפות תאים, סיפור ספיגה של ויטמינים מסיסי שומן כמו ויטמיני A,D,E, ייצור של חומרים ביולוגיים חשובים והתפתחות המח.
2. כולסטרול – בניגוד לאנשים מבוגרים, לתינוקות כולסטרול הוא חשוב לגדילה ולהתפתחות ולבניית עצמות (מאחר והוא אבן הבניין לייצור של ויטמין D). חלב אם עשיר יותר בכולסטרול מאשר פורמולות להזנת תינוקות.
3. פחמימות – כ-40% מהקלוריות צריכות להיות ממקור של פחמימה. הפחמימה העיקרית של תינוקות עד גיל 4 חודשים היא לקטוז שהוא סוכר החלב שמצוי בחלב אם ובפורמולות להזנת תינוקות.
4. חלבונים – תינוק זקוק לכ-2 גרם חלבון לק”ג משקל גוף. חלבונים הם אבני הבניין של הגוף ולכן יש להם תפקיד חשוב בהתפתחות התינוק. החלבון העיקרי בחלב אם הינו חלבון whey = חלבון מי גבינה (70%) והיתר הוא חלבון קזאין (30%). חלבון מי גבינה נספג בקלות רבה יותר, אך במרבית הפורמולות החלבון העיקרי הינו קזאין.

מאת דר’ אולגה רז, PhD, תזונאית קלינית, מנחת קבוצות הרזיה, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי איכילוב

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לשפר את בריאותכם ולקבל המלצות תזונתיות לתינוקכם, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו.