צריכת משקאות ממותקים בדיאטה

צריכה של משקאות ממותקים הולכת וגדלה הן בקרב המבוגרים וכן בין הילדים. לפי מידע מארה”ב, אמריקאי הממוצע צורך כ- 22 כפיות סוכר ביום בתוך האוכל והשתייה, מתוכם כחצי בתוך המשקאות הממותקים והמיצים. נראה שבישראל המצב דומה. לצערי, אין כותבים בצורה ברורה את כמות הסוכר על תווית האריזה, דבר שהיה עוזר להזהיר את הצרכנים משתיית משקאות הממותקים, להפך הוא הנכון, המידע התזונתי אודות תכולת הסוכר נמצא בגב המוצר באותיות קטנטנות, כך שקשה לקרוא אותם בלי להתאמץ.
צריכת הקלוריות ה”נוזליות” הללו בהחלט מוסיפה למגפת ההשמנה. מחקר אמריקאי מראה כי 10% מהמבוגרים הסובלים מעודף משקל צורכים 450 קלוריות ממשקאות בכל יום. לו היו מפסיקים לשתות משקאות הללו ועל ידי כך מקטינים את צריכתם הקלורית ב-450 ביום, היו יורדים במשקל כ-1/2 ק”ג בשבוע או כ-25 ק”ג בשנה!

דר’ אולגה רז PhD, ראש המחלקה למדעי התזונה במרכז האוניברסיטאי אריאל, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב)

אם גם אתם רוצים לדעת איך לצרוך משקאות ממותקים בדיאטה ולרדת במשקל, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר עכשיו.