פרוביוטיקה בעת נטילת אנטיביוטיקה

היום יש פרויקט המיקרוביוטה – מתברר שבגוף יש פי 10 יותר חיידקים מסה”כ תאים בגוף וזה רק במעיים יש לנו עוד המון חיידקים בכל הגוף וזה נחקר בצורה אינטסנסיבית. מסתבר שבמחלות שונות יש או אין חיידקים מסוימים והכיוון המדעי הוא לבדוק האם ניתן על ידי תוספת חיידקים מסוימים לעזור לאנשים החולים במחלה. אפילו בהשמנה נראה שלהרכב החיידקים במעי יש משמעות.

כאשר נוטלים אנטיביוטיקה היא אינה יודעת להבדיל בין חיידקים טובים לרעים וכאשר מוסיפים פרוביוטיקה – אנחנו יכולים לגרום להם להגיע למערכת העיכול ולהתיישב במעי ושם הם עושים כמה דברים טובים ובין השאר חיזוק מערכת החיסון – בילדים ראו שילדים שקיבלו פרוביוטיקה מזנים מסוימים חלו פחות בשפעת והצטננות וכשהיו חולים כבר משך המחלה היה הרבה יותר קצר. בנוסף הפרוביוטיקה יכולה לעזור למנוע שלשולים בעת נטילת אנטיביוטיקה.

איך דואגים שהפרוביוטיקה תתיישב במעי?  פרהביוטיקה זה סיבים מיוחדים אשר נותנים מצע לפרוביוטיקה להתיישב במעי. לכן כדאי ליטול גם וגם – פרה ופרו-ביוטיקה.

מאת דר’ אולגה רז, PhD, תזונאית קלינית, מנחת קבוצות הרזיה, מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי איכילוב

אם גם אתם רוצים לדעת וליישם איך לרדת במשקל ולשפר את בריאותכם, תפנו לדר’ אולגה רז ותרשמו לקבוצות או לייעוצים אישיים ותשנו לכם את החיים: 0524266934 או 036094147 או צרו איתנו קשר דרך האתר.